Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 4. jún 2023Meniny má Lenka
< sekcia Regióny

V nemocnici na Kramároch otvorili novorodenckú ambulanciu

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Milan Kapusta

Určená bude pre novorodencov aj tehotné ženy.

Bratislava 27. marca (TASR) - V nemocnici akademika Ladislava Dérera na bratislavských Kramároch v pondelok otvorili novorodeneckú ambulanciu. Určená bude pre novorodencov aj tehotné ženy. TASR o tom informovala Eva Kliská, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB), pod ktorú zariadenie patrí.

"Naša ambulancia bude okrem zdravotnej starostlivosti o novorodenca a laktačného poradenstva poskytovať komplexné neonatologické služby aj pre tehotné, ktoré plánujú porodiť svoje dieťatko na našej pôrodnici," priblížila primárka novorodeneckého oddelenia nemocnice na Kramároch Silvia Mikulajová.

Ambulancie budú určené pre novorodencov, ktorých zdravotný stav si vyžaduje ďalšie sledovanie aj po prepustení z nemocnice. "Druhú skupinu detí budú tvoriť deti, u ktorých sa počas hospitalizácie bezprostredne po narodení nepodarilo dosiahnuť plné dojčenie," doplnila Kliská. Pre tehotné ženy budú v ambulanciách poskytovať konzultácie pôrodných plánov a poradenstvo. To sa bude týkať aj prípadov diagnostikovanej vrodenej vývinovej chyby nenarodeného dieťaťa.

Otvorenie novorodeneckej ambulancie ocenil aj riaditeľ UNB Alexander Mayer. "Vnímam to ako ústretový krok k matkám s deťmi, ktoré už nevyžadujú hospitalizáciu v nemocnici, ale následná starostlivosť o bábätko je stále potrebná," dodal.