Quantcast
< sekcia Regióny

V nemocniciach na Zemplíne mierne klesol počet pacientov s COVID-19

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Kým pred týždňom tam boli dvaja pacienti napojení na UPV, aktuálne jej pomoc nepotrebuje žiaden.

Humenné 1. marca (TASR) – V nemocniciach na Zemplíne počet pacientov s ochorením COVID-19 za posledných sedem dní klesol zo 139 na 131. Menej je aj hospitalizovaných, ktorých zdravotný stav si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu (UPV). Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla PR špecialistka súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti Bianka Krejčíová.

Najvýraznejšia zmena sa oproti pondelku 21. februára udiala v nemocnici vo Vranove nad Topľou, kde počet hospitalizovaných s ochorením COVID-19 klesol z 24 na 16. Kým pred týždňom tam boli dvaja pacienti napojení na UPV, aktuálne jej pomoc nepotrebuje žiaden.

O troch (na 36) sa znížil počet pacientov na covidových lôžkach v trebišovskej nemocnici, kde napojenie na UPV naďalej potrebujú traja hospitalizovaní.

Z 30 na 32 stúpol počet hospitalizovaných s ochorením spôsobeným novým koronavírusom v nemocnici v Humennom, pričom podporu UPV si vyžaduje zdravotný stav dvoch z nich. Pred týždňom ju nepotreboval nikto.

V michalovskej nemocnici sa za sedem dní starajú zdravotníci o jedného pacienta na covidovom lôžku viac. Spomedzi 47 aktuálne hospitalizovaných sú na UPV napojení piati, pričom pred týždňom boli siedmi.

Stabilnú situáciu hlási aj mestská Nemocnica Snina, kde podľa jej riaditeľa Andreja Kulana stúpol oproti minulému týždňu počet hospitalizovaných s ochorením COVID-19 z 21 na 22. Jedným z nich je dieťa.