Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 29. november 2023Meniny má Vratko
< sekcia Regióny

V Nitre odznie koncert s dielami starých španielskych majstrov

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk

Program koncertu s názvom Španielska cesta storočiami so šiestimi a viacerými strunami ponúkne diela španielskych majstrov zo 17. až 20. storočia.

Nitra 21. novembra (TASR) - Cyklus Objavy stredoeurópskej siete Cervantesovho inštitútu, ktorý prezentuje španielskych skladateľov, príde aj do Nitry. V Evanjelickom kostole Svätého ducha ponúkne 24. novembra o 18. hodine koncert Bratislavského gitarového kvarteta.

Program koncertu s názvom Španielska cesta storočiami so šiestimi a viacerými strunami ponúkne diela španielskych majstrov zo 17. až 20. storočia. "Sú medzi nimi diela Gaspara Sanza, Padreho Antonia Solera, Fernanda Sora, Isaaca Albéniza a Manuela de Falla," uviedli organizátori z Veľvyslanectva Španielska a Cervantesovho inštitútu.

Ako pripomenuli, podujatie sa koná pri príležitosti španielskeho predsedníctva v Rade Európy a je súčasťou širšieho cyklu. "V rámci neho Cervantesov inštitút pozval španielskych, európskych a iberoamerických hudobníkov z Rakúska, Chorvátska, Slovenska a Slovinska, aby zahrali a predstavili diela španielskych skladateľov," doplnili organizátori.