< sekcia Regióny

V Nitre sa apríli rozbiehajú investície za vyše štyri milióny eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Roman Hanc

Postupne sa budú opravovať povrchy vozovky na piatich zastávkach, dve na sídlisku Klokočina a tri na Chrenovej.

Nitra 1. apríla (TASR) – Nitrianska radnica v týchto dňoch realizuje viaceré investičné akcie v celkovej hodnote viac ako 4,4 milióna eur. Mesto začalo s opravou výbočísk na zastávkach mestskej hromadnej dopravy (MHD), s budovaním cyklolávky cez rieku Nitra a pokračuje tiež vo výstavbe novej Materskej školy (MŠ) Dobšinského.

Postupne sa budú opravovať povrchy vozovky na piatich zastávkach, dve na sídlisku Klokočina a tri na Chrenovej. „Ide o akcie z balíka vysúťažených rekonštrukcií autobusových výbočísk v celkových nákladoch zhruba 210.000 eur. Po ukončení prác sa povrchy ciest zaasfaltujú, aby sa dosiahol súmerný povrch vozovky s plynulým nájazdom autobusu do priestoru zastávok MHD,“ informoval Vladimír Derka z odboru investičnej výstavby mestského úradu.

Radnica okrem toho bude v priebehu apríla rekonštruovať aj komunikáciu na Vansovej ulici takmer za 50.000 eur. Ako informovala Ľudmila Synaková z mestského úradu, pokračuje sa vo výstavbe MŠ Dobšinského v areáli bývalých kasární pod Zoborom za vyše 2,9 milióna eur. V týchto dňoch sa okrem toho začína aj výstavba cyklistickej lávky ponad rieku Nitra takmer za 1,3 milióna eur.