Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia Regióny

V obci Domaňovce pribudlo nové multifunkčné ihrisko

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Žiaci školy, ale i mládež, športovci, aktívni seniori, fungujúce združenia či široká verejnosť môžu športovisko bezplatne využívať na rôzne druhy športov.

Domaňovce 20. septembra (TASR) - V areáli miestnej základnej a materskej školy v Domaňovciach v okrese Levoča pribudlo nové multifunkčné ihrisko. Ako TASR informovala hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Daša Jeleňová, škola doteraz nemala vhodné priestory určené na pohybové aktivity detí.

Ihrisko podľa jej slov slúži nielen ich žiakom, ale aj športovým klubom a širokej verejnosti. PSK projekt jeho výstavby podporil v rámci svojho grantového programu dotáciou vo výške 50.000 eur.

"Novovybudované ihrisko má rozmery 33 krát 18 metrov. Jeho súčasťou je osvetlenie a komplexné športové zázemie, ako sú siete, basketbalové koše či bránky. Nechýba tu ani športové vybavenie, presnejšie rakety, lopty, loptičky a ďalšie náčinie," povedala Jeleňová.

Žiaci školy, ale i mládež, športovci, aktívni seniori, fungujúce združenia či široká verejnosť môžu športovisko bezplatne využívať na rôzne druhy športov. A to od futbalu cez hokejbal a tenis, po basketbal či volejbal.

"Projekt výstavby športovej infraštruktúry v Domaňovciach prispieva k zdravšiemu životu obyvateľov obce. Rozšíril aj športové možnosti a vytvoril kvalitné podmienky na aktívne využívanie voľného času na vidieku v oblasti športu," dodala Jeleňová.