Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 29. máj 2024Meniny má Vilma
< sekcia Regióny

V okolí farmy v Háji nainštalovali fotopasce, pátrajú po medveďovi

Ilustračná snímka Foto: TASR/Oliver Ondráš

Medveď hnedý napadol 20-ročného muža v piatok (7. 7.), dohrýzol mu obe ruky. Zranenia muža si vyžiadali jeho ošetrenie v nemocnici.

Háj 11. júla (TASR) - Členovia zásahového tímu pre medveďa hnedého a poľovníci zatiaľ nenašli medveďa hnedého, ktorý uplynulý týždeň napadol na miestnej farme v obci Háj (okres Turčianske Teplice) 20-ročného muža. Zásahový tím prijal pre väčšiu bezpečnosť obyvateľov i viaceré opatrenia. TASR o tom v utorok informovala manažérka pre komunikáciu Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR Kristína Bocková.

Zásahový tím ŠOP SR prehľadal areál farmy Háj ihneď po útoku, pravdepodobne zranený medveď sa na farme už nenachádzal. "V pátraní členovia tímu pokračovali počas víkendu za spolupráce s členmi miestneho poľovného združenia a troch poľovne upotrebiteľných psov. Aj napriek prehľadaniu širokého okolia farmy medveďa nenašli," priblížila Bocková.

Členovia zásahového tímu ŠOP SR pre vyššiu bezpečnosť miestnych obyvateľov, ako aj pre presnejšiu identifikáciu útočiaceho medveďa podľa nej inštalovali v okolí farmy fotopasce a priestor monitorujú v spolupráci s Políciou SR. "Zároveň budú v areáli bývalého družstva, kde sa farma nachádza, umiestnené odchytové zariadenia," dodala.

Medveď hnedý napadol 20-ročného muža v piatok (7. 7.), dohrýzol mu obe ruky. Zranenia muža si vyžiadali jeho ošetrenie v nemocnici.