Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. júl 2024Meniny má Magdaléna
< sekcia Regióny

V okrese Rožňava zatvoria stredné aj základné školy pre 2. stupeň

Ilustračná snímka. Foto: TASR – Milan Kapusta

Rozhodnutie o obmedzení prezenčného vyučovania sa podľa oznámenia opieralo o názor konzília odborníkov a je čisto odborné.

Rožňava 26. novembra (TASR) – V okrese Rožňava bude od pondelka (29. 11.) obmedzená prezenčná forma výučby vo všetkých stredných školách a na druhom stupni základných škôl. Na základe zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie v okrese o tom rozhodla v piatok regionálna protiepidemická komisia.

"Prvý stupeň základných škôl budeme priebežne sledovať a v prípade, ak si to situácia bude vyžadovať, budeme individuálne prerušovať vyučovanie aj v týchto zariadeniach," informoval rožňavský regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ). Poukázal pritom na to, že viac ako tretina pozitívnych osôb na ochorenie COVID-19 v okrese je vo veku do 18 rokov. "Ochorenie nepredstavuje priamo ohrozenie zdravia detí, avšak stretávanie detí v kolektíve zvyšuje mobilitu a prenos ochorenia do domácností. Pozitívne deti následne prenášajú ochorenie do svojich rodín," uviedol.

Vládou schválený lockdown spolu s obmedzením prevádzky niektorých škôl tak pomôže znížiť mobilitu aj prenos ochorenia. Rozhodnutie o obmedzení prezenčného vyučovania sa podľa oznámenia opieralo o názor konzília odborníkov a je čisto odborné.

V okrese je k piatku z 50 materských škôl prerušená výučba v dvoch škôlkach. Z celkového počtu 34 základných škôl je vyučovanie prerušené v 22 triedach prvého stupňa a 32 triedach druhého stupňa. Zo siedmich stredných škôl je uzatvorených 26 tried.

"Regionálna protiepidemická komisia bude v pravidelných intervaloch zasadať a toto mimoriadne opatrenie bude zavedené len na nevyhnutne dlhý čas. Prosíme verejnosť, aby akceptovala naše rozhodnutie. Nebolo to ľahké, ale po zvážení všetkých relevantných faktorov je z odborného hľadiska toto riešenie najrozumnejšie. Deti si zaslúžia vzdelanie, ale v prvom rade musí byť ich vzdelávanie bezpečné," informoval o rozhodnutí RÚVZ v Rožňave na sociálnej sieti.