Quantcast
< sekcia Regióny

V Piešťanoch bude o štyroch poslancov viac ako doteraz

Na snímke priečelie Kolonádového mosta, vľavo monumentálna bronzová socha barlolamača od sochára Roberta Kühmayera - symbol uzdravujúcej sily piešťanských kúpeľovv v Piešťanoch, archívna foto. Foto: TASR – Martin Palkovič

O zmene počtu na 21 rozhodlo na štvrtkovej schôdzi šesť poslancov z 11 prítomných. Návrh na zvýšenie predniesol viceprimátor Michal Bezák a podporila ho mestská rada.

Piešťany 23. júna (TASR) - V nasledujúcom volebnom období rokov 2022 až 2026 bude v Mestskom zastupiteľstve v Piešťanoch pôsobiť 21 poslancov. Je to štyroch viac ako doteraz, zastupiteľstvo zmenu odôvodnilo menšou akcieschopnosťou zboru pri nižšom počte poslancov. V období 2018 až 2022 bolo v Piešťanoch volených 17 poslancov.

O zmene počtu na 21 rozhodlo na štvrtkovej schôdzi šesť poslancov z 11 prítomných. Návrh na zvýšenie predniesol viceprimátor Michal Bezák a podporila ho mestská rada. V rozprave časť poslancov chcela zotrvať na doterajšom počte, odznel návrh aj na zníženie počtu na 15. Podľa zákona o obecnom zriadení s prihliadnutím na počet obyvateľov mesta Piešťany, ktorý bol k 31. máju 27.175, mestu prislúcha počet v rozmedzí 15 až 25 poslancov. Nezmenil sa počet volebných obvodov, ktoré zostali dva. Počet poslancov 21 mali Piešťany vo volebnom období 2014 až 2018.