Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. júl 2024Meniny má Dušana
< sekcia Regióny

V Poprade chcú využiť na projekty 42 miliónov eur z fondov EÚ

Na snímke vpredu primátor Popradu Anton Danko, za ním vľavo štátny tajomník MIRRI Michal Kaliňák a minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Richard Raši počas tlačovej konferencie v Poprade v pondelok 17. júna 2024. Foto: TASR - Adriána Hudecová

Viac ako polovicu týchto zdrojov chce samotné mesto Poprad využiť na tri hlavné projekty.

Poprad 17. júna (TASR) - V podtatranskom regióne chcú v najbližších rokoch preinvestovať približne 42 miliónov eur z európskych fondov v rámci Udržateľného mestského rozvoja (ÚMR). Po stretnutí s ministrom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richardom Rašim (Hlas-SD) o tom informoval primátor Popradu Anton Danko s tým, že ide o ÚMR Poprad - Kežmarok - Svit - Vysoké Tatry.

Viac ako polovicu týchto zdrojov chce samotné mesto Poprad využiť na tri hlavné projekty. "Je to zásadná rekonštrukcia námestia, vybudovanie nového parku na sídlisku Juh a nákup nových ekologických autobusov v celkovom počte zhruba deväť kusov," vymenoval Danko.

Raši upozornil, že Poprad je kľúčovým hráčom UMR tohto regiónu. "Ide o špeciálny projekt v tomto eurofondovom období, kde o vyčlenených finančných prostriedkoch budú rozhodovať samosprávy. Doteraz sa o všetkom rozhodovalo na ministerstve, teraz to chceme zmeniť," objasnil minister. Dodal, že v rámci celého Slovenska je alokovaných 2,5 miliardy eur, ktoré pôjdu priamo do regiónov na úrovni vyšších územných celkov, miest a obcí.