< sekcia Regióny

V Považskej Bystrici obnovili pred zimou 5 úsekov ciest za 200.000 eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Na budúci rok bude mesto rekonštruovať vnútroblok na sídlisku Lány za viac ako 500.000 eur. V rámci rekonštrukcie pribudnú nové parkovacie miesta, zeleň i mobiliár.

Považská Bystrica 5. decembra (TASR) – Považskobystrická samospráva obnovila pred zimou päť cestných úsekov v mestských častiach i v samotnom meste. Novým asfaltom pokryli viac ako 7000 štvorcových metrov komunikácií, celková investícia dosiahla asi 200.000 eur.

Ako informoval primátor Považskej Bystrice Karol Janas, nový asfaltový koberec dostali komunikácie v mestských častiach Milochov, Orlové a Považské Podhradie, aktuálne dokončujú asfaltovanie Dukelskej a Sládkovičovej ulice.

„Sme veľmi radi, že sme tento rok ešte stihli urobiť poslednú etapu rekonštrukcie miestnych komunikácii. Snažíme sa vždy časť zrealizovať na jar, v lete sa zameriavame najmä na chodníky a na jeseň obnovujeme komunikácie, podľa požiadaviek výborov mestských častí. Práce ku koncu roka závisia od výšky finančných prostriedkov, ktoré v rozpočte zostali,“ doplnil Janas.

Ako dodal, na budúci rok bude mesto rekonštruovať vnútroblok na sídlisku Lány za viac ako 500.000 eur. V rámci rekonštrukcie pribudnú nové parkovacie miesta, zeleň i mobiliár.

"Na túto investíciu sa nám podarilo získať eurofondy. Trvalo to síce dlhšie, dôvodom bolo, že príspevok je riešený cez dva riadiace orgány, jedným je ministerstvo pôdohospodárstva a druhým Trenčiansky samosprávny kraj. Teraz už sú podpísané zmluvy, ostáva nám vysúťažiť práce a v priebehu budúceho roka by sa mohlo začať,“ doplnil primátor.