Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Regióny

V priemyselnej zóne v Leviciach vznikne logistický Panattoni Park

Ilustračné foto. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Prvý investor sa v priemyselnej zóne etabloval v roku 2004. V súčasnosti pôsobí v lokalite 16 investorov, ktorí zamestnávajú takmer 4000 ľudí.

Levice 23. apríla (TASR) – V priemyselnej zóne v Leviciach vyrastie Panattoni Park. Vznikne na ploche viac ako 19.000 štvorcových metrov a poskytne priestory pre logistické činnosti a ľahkú výrobu, informoval primátor Levíc Ján Krtík. Podľa jeho slov industriálny developer Panattoni poskytne možnosť rastu pre firmy etablované v priemyselnom parku a zároveň podporí príchod nových investorov.

Americká developerská spoločnosť plánuje investovať v Leviciach 12 miliónov eur. V logistickom centre plánuje vytvoriť 300 pracovných miest. Výstavba by sa mala začať v druhom polroku tohto roka, začiatok prevádzky je naplánovaný na prvý štvrťrok budúceho roka.

Priemyselnú zónu Levice - Juh začalo budovať mesto Levice v mestskej časti Géňa v roku 2001 na ploche 49 hektárov. Prvý investor sa v priemyselnej zóne etabloval v roku 2004. V súčasnosti pôsobí v lokalite 16 investorov, ktorí zamestnávajú takmer 4000 ľudí.