Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 20. jún 2024Meniny má Valéria
< sekcia Regióny

V Púchove vznikne inovačné centrum strednej školy a univerzity

Fakulta priemyselných technológií Trenčianskej univerzity A. Dubčeka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Ako informoval predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška, centrum bude jedným z najväčších projektov v oblasti školstva, ktorý chce TSK zrealizovať v nasledujúcom programovom období.

Trenčín/Púchov 10. marca (TASR) – V Púchove vznikne spoločné inovačné a kreatívne centrum Spojenej školy Púchov a Fakulty priemyselných technológií Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka (TnUAD).

Ako informoval predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška, centrum bude jedným z najväčších projektov v oblasti školstva, ktorý chce TSK zrealizovať v nasledujúcom programovom období. Financovať ho chce z Operačného programu Slovensko, ale aj zo zdrojov dostupných z plánu obnovy.

V spolupráci s univerzitou pripravujeme spoločný komplexný projekt, tzv. stredoškolsko-vysokoškolský kampus, dôraz v ňom kladieme na využitie moderných technológií a prvkov environmentálneho charakteru. Naším hlavným cieľom je vytvoriť priaznivé prostredie na rozvoj kreatívneho talentu a technologických inovácií,“ doplnil Baška.

Na projekte spoločne participujú okrem Trenčianskeho samosprávneho kraja, Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne, Spojenej školy v Púchove, fakulty priemyselných technológii v Púchove aj mesto Púchov a významné firmy v regióne.