Quantcast
< sekcia Regióny

V rokline Suchá Belá je väčšie množstvo vody, upozorňujú ochranári

Na archívnej snímke roklina Suchá Belá. Foto: TASR/Milan Kapusta

Ochranári tiež zdôraznili, že v roklinách je po búrkach a silnom vetre väčšie množstvo popadaných stromov, treba preto zvýšiť opatrnosť.

Spišská Nová Ves 24. augusta (TASR) - V rokline Suchá Belá v Slovenskom raji je vodná hladina na úrovni 14 centimetrov, správa národného parku (NP) preto vyzýva verejnosť na opatrnosť. "Po úpornom suchu prišli výdatné dažde, až natoľko, že rokliny v Slovenskom raji sú teraz plné vody a tomu treba prispôsobiť obuv a svoje správanie. V teniskách a botaskách určite v súčasnom období rokliny návštevníci neprejdú tak, aby neboli po kolená mokrí," upozorňuje Správa NP Slovenský raj.

Ochranári dodávajú, že nevhodné je tiež skákať po skalách a kmeňoch, keďže hrozí pád do vody či iný úraz v dôsledku pošmyknutia. "Pohodlnejší a bezpečnejší prechod môžu turisti absolvovať v Prielome Hornádu, Kláštorskou roklinou alebo cez Zejmarskú roklinu, kde je možné prejsť aj pri vyššom stave vody," skonštatovala správa NP.

Ochranári tiež zdôraznili, že v roklinách je po búrkach a silnom vetre väčšie množstvo popadaných stromov, treba preto zvýšiť opatrnosť. "Kto je správne vystrojený a trúfa si prejsť, odmenou v súčasnom období mu budú nádherné vodopády," uzatvára správa NP.