Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 25. august 2026Meniny má Ľudovít
< sekcia Regióny

V Ružomberku sa začína mestský multižánrový festival Fullove dni

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Počas ďalších dní ponúkne aj maľovanie na plátno.

Ružomberok 24. augusta (TASR) - V Ružomberku sa začína ďalší ročník mestského multižánrového festivalu Fullove dni. Od pondelka do soboty 29. augusta prinesie program plný umenia, hudby, tvorivosti, pohybu a stretnutí. Ako informovalo mesto na sociálnej sieti, počas celého týždňa sa k podujatiu pridajú aj niektoré miestne kaviarne a podniky so špeciálnymi Fullovými menu, dezertmi, drinkmi či limitovanými edíciami kávy.

Festival v pondelok otvorí komentovaná prehliadka Po stopách Ľudovíta Fullu. Počas ďalších dní ponúkne maľovanie na plátno, rannú a poobednú jógu s Fullom na Mariánskom námestí, Fullov kvíz v Trinity Beans, tvorivý workshop v knižnici, vernisáž výstavy „PAN F A pantomimická performancia obrazu Klauni“ v Galérii CVAK i vernisáž „Pionieri grafického dizajnu“ v Galérii Rozeta.

Program v piatok 28. augusta bude patriť hudbe a zábave v Parku Š. N. Hýroša. Tanečná skupina Orientalico predstaví tanečnú i vizuálnu show, ktorú vystrieda hudba v podaní Division a neskôr i hlavná hviezda večera Korben Dallas. Večerný program zakončí piatková 90’s Party s DJ Gatsby. Sobotu 29. augusta odštartuje tradičná jazda Bicyklom za Fullom. Nasledovať budú tvorivé dielne pre deti v Zápalkárni, koncert Blue Sundown v čajovni a letné kino pod hviezdami v Zápalkárni.