Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. júl 2024Meniny má Dušana
< sekcia Regióny

V Sabinove opravili výtlky na cestách vo viacerých lokalitách

Foto: TASR

Práce sa začali v apríli, lokalizáciou výtlkov na všetkých komunikáciách.

Sabinov 27. mája (TASR) - Mesto Sabinov opravilo po zime výtlky na miestnych komunikáciách vo viacerých lokalitách. Ako prvé boli uprednostnené najfrekventovanejšie cesty. Práce sa začali v apríli, lokalizáciou výtlkov na všetkých komunikáciách. Následne začalo ich zarezanie, vybúranie a zaasfaltovanie. Ako informuje radnica na svojej webstránke, práce prebiehajú v etapách.

"K dnešnému dňu bola realizovaná oprava na uliciach Komenského, Matice slovenskej, Švermovej, Janka Borodáča, časti Ulice 17. novembra, časti ulice Jakubovanskej v Priemyselnej štvrti, Pod Švabľovkou, na Hviezdoslavovej a časti Ulice 9. mája," informuje radnica.

Rovnako boli opravené cesty na uliciach SNP, J. Cirbusovej, Nezabudovej, Puškinovej, Moyzesovej, Janka Jesenského, Fraňa Kráľa, Novomeského, Fábryho, Sládkovičovej a Severnej.

"Na opravu komunikácií bolo k piatku (24. 5.) použitých 44 ton asfaltu, čo v prepočte znamená opravu približne 250 štvorcových metrov plochy mestských komunikácií. Výtlky, prípadne nerovnosti vznikajú pre nekvalitný podklad samotného cestného telesa. Práce budú naďalej prebiehať aj na oprave komunikácii na Ulici 17. novembra a v mestskej časti Orkucany," približuje radnica.

Ako uvádza, následne budú realizované menej frekventované úseky. "Konkrétne parkovisko Puškinova, ďalej parkoviská, respektíve spojovacie uličky medzi bytovými domami na Ulici 9. mája, parkovisko pri Mestskom kultúrnom stredisku a tiež oprava krajníc pred železničným priecestím - úsek od Priemyselnej štvrti, kde dôjde k vybúraniu a zaasfaltovaniu s predpokladom aj výmeny podložia," dopĺňa mesto s tým, že predpoklad realizácie ďalšej etapy opravy výtlkov je koncom mája, respektíve v mesiaci jún za použitia ešte približne 15 ton asfaltového materiálu.

Mesto zvažuje do budúcna veľmi malé výtlky, prípadne úseky, kde je náznak rozdrobovania asfaltu, opraviť inou vhodnou technológiou, napríklad asfaltovým nástrekom a podobne, ako prevenciu pred vznikom výtlku.