< sekcia Regióny

V Skalici otestovali počas plošného testovania 11.903 ľudí

Ilustračné foto. Foto: TASR – Martin Baumann

Mesto zriadilo vo vlastnej réžii päť odberných miest. Na väčšine z nich umožnilo obyvateľom využívať online rezervačný systém.

Skalica 27. januára (TASR) - Celkovo bolo v meste Skalica v období od 18. do 25. januára otestovaných 11.903 ľudí. TASR o tom informoval mediálny servis mesta Skalica.

Pozitívny test bol zaznamenaný u 76 ľudí, čo predstavuje mieru pozitivity na úrovni 0,64 percenta. Mesto ďalej uviedlo, že podobnú mieru pozitivity hlási celý okres, kde sa na testovaní zúčastnilo 24.220 ľudí. Počet pozitívnych predstavuje 151 z nich, čo vyjadruje 0,62 percenta pozitivity.

"Výsledky testovania ukázali, že Skaličania zobrali opatrenia vážne a správali sa veľmi zodpovedne. K dobrým číslam prispeli aj veľkí zamestnávatelia, ktorí organizovali pravidelné interné testovania vo vlastnej réžii," uviedla primátorka mesta Anna Mierna.

Mesto zriadilo vo vlastnej réžii päť odberných miest. Na väčšine z nich umožnilo obyvateľom využívať online rezervačný systém. Testovanie bolo otvorené aj pre obyvateľov okolitých obcí Vrádište, Mokrý Háj a Prietržka, ktoré po dohode s mestom nezriadili vlastné odberné miesta.