< sekcia Regióny

V Snine otvorili novú mestskú plaváreň

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Ján Krošlák

Ako prví si všetky atrakcie bazénového sveta mohli vychutnať Sninčania, držitelia karty obyvateľa mesta vyžrebovaní v súťaži Prvý plavec v plavárni Snina.

Snina 30. júla (TASR) - Novú mestskú plaváreň v piatok otvorili v Snine. Ako prví si všetky atrakcie bazénového sveta mohli vychutnať Sninčania, držitelia karty obyvateľa mesta vyžrebovaní v súťaži Prvý plavec v plavárni Snina. Informovala o tom na stránke mesta Miroslava Špitaliková z oddelenia strategického rozvoja sninského mestského úradu.

"Slávnostnú atmosféru celého podujatia navodilo vystúpenie Ľudovej hudby Šiňava, ktorá otvárací ceremoniál sprevádzala po celý čas. Súčasťou programu bolo aj symbolické požehnanie plavárne i samotných plavcov zástupcami sninských farností," povedala Špitaliková.

Po slávnostnom prestrihnutí pásky nasledovala prehliadka plavárne, na ktorej sa zúčastnili prví plavci mestskej plavárne i ďalší pozvaní hostia, medzi nimi aj poslanci mestského zastupiteľstva, riaditelia sninských škôl, predstavitelia verejnej a štátnej správy i športových klubov.

Súčasťou plavárne je plavecký, relaxačný a detský bazén, perličkový kúpeľ a tobogán, na poschodí sa nachádza i wellness časť s troma rôznymi druhmi sáun. Plaváreň má aj priestory, ktoré môžu slúžiť i na organizovanie seminárov či workshopov. Vstúpiť do tejto časti je totiž možné samostatným vchodom.

Najväčšiu časť projektu s rozpočtovým nákladom vo výške takmer štyroch miliónov eur financovala samospráva výlučne z rozpočtu mesta a úveru. Na technologické vybavenie a výstavbu tobogánu, ktoré boli súčasťou druhej etapy, sa mestu podarilo získať dotáciu vo výške 115.000 eur od Prešovského samosprávneho kraja. Dozariaďovanie priestorov plavárne technickým vybavením a mobiliárom, umožňujúcim jej spustenie do prevádzky, financovalo mesto z regionálnemu príspevku v sume takmer 70.000 eur.