< sekcia Regióny

V Snine štartuje EDUpoint, miesto inšpiratívneho vzdelávania učiteľov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Prvým podujatím sninského EDUpointu bude online diskusia Ako zvládnuť aktuálne výzvy vo vzdelávaní.

Snina 4. marca (TASR) – EDUpoint, miesto šírenia inovatívnych prístupov vo vzdelávaní, štartuje v marci svoju činnosť v meste Snina. Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu bude pedagógov vzdelávať a prepájať zatiaľ v online priestore, neskôr pribudnú aj živé workshopy. Koordinátorkou aktivít EDUpointu na Zemplíne bude sninská aktívna pedagogička a finalistka ocenenia Učiteľ Slovenska 2018 Jana Karľová, informoval Radoslav Plánička z Komenského inštitútu.

"V EDUpointe sa stretávajú učitelia, riaditelia škôl, študenti pedagogiky, ale aj široká verejnosť. Navzájom zdieľajú príklady dobrej praxe, diskutujú na aktuálne témy, vymieňajú si skúsenosti a zbierajú podnety na zlepšenia vo vzdelávaní,"
priblížil Plánička s tým, že aj súčasná pandemická situácia preukázala, že na kvalitné vzdelávanie nestačí v školách inovovať len technológie alebo vybavenie. "Najdôležitejšou súčasťou škôl sú nadšení a kvalitní učitelia, ktorí však nielen v tomto období potrebujú neustálu podporu a kvalitné vzdelávanie," ozrejmil.

Prvým podujatím sninského EDUpointu bude online diskusia Ako zvládnuť aktuálne výzvy vo vzdelávaní s riaditeľkou Štátneho pedagogického ústavu Miroslavou Hapalovou, jej kolegyňou Petrou Fridrichovou a Janou Karľovou. Uskutoční sa v stredu 10. marca o 16.00 h. Vzhľadom na limitovaný počet jej účastníkov Plánička záujemcom odporúča zaregistrovať sa do diskusie v predstihu.