Quantcast
< sekcia Regióny

V Spišskej Belej v hokejbalovej hale pribudla tribúna

Ilustračné foto. Foto: TASR - Ján Krošlák

Celkové náklady na realizáciu projektu boli vo výške takmer 90.000 eur, zvyšnú čiastku dofinancovalo mesto z vlastného rozpočtu.

Spišská Belá 14. novembra (TASR) - V hokejbalovej hale v Spišskej Belej pribudla tribúna a tiež stroj na úpravu ľadovej plochy. Informovala o tom Katarína Hradická z tamojšieho mestského úradu s tým, že mesto získalo z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) na tento projekt 59.000 eur v rámci Výzvy pre región na rok 2022. Športovisko je tak aj vďaka tomu možné okrem hokejbalu využívať na zimné ľadové športy ako hokej či korčuľovanie.

"Dovybavením hokejbalovej haly sa nám darí postupne plniť zámer vybudovať moderné, kvalitné športovisko – prestrešenú halu s celoročným využitím pre miestne základné školy, športové kluby, deti a mládež. Cieľom regionálneho projektu je podporiť zdravý vývoj populácie v meste a jeho okolí," uviedla Hradická. Okrem rolby doplnili v tomto športovom stánku dve tribúny s trojradovým sedením, s celkovou kapacitou 156 miest na sedenie.

Celkové náklady na realizáciu projektu boli vo výške takmer 90.000 eur, zvyšnú čiastku dofinancovalo mesto z vlastného rozpočtu. S výstavbou hokejbalovej haly v Spišskej Belej sa začalo ešte v roku 2018 na mieste pôvodného ihriska. O dva roky neskôr sa vďaka podpore PSK podarilo dobudovať technológiu chladenia a vlani sa športovisko na Tatranskej ulici aj zastrešilo.