Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Regióny

V Starom Meste obnovili kultúrno-komunitné centrum s knižnicou

Ilustračné foto. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Hovorkyňa starostu priblížila, že priestor, kde bola pobočka Staromestskej knižnice, nebol vyhovujúci pre knižničné účely a absentoval centrálny priestor pre školské kolektívy či detský kútik.

Bratislava 22. júna (TASR) - V bratislavskom Starom Meste vzniklo čiastočne zrekonštruované kultúrno-komunitné centrum s knižnicou. Nachádza sa na Gaštanovej ulici a poskytne priestor na vzdelávanie, voľnočasové aktivity a stretávanie sa. TASR o tom informovala hovorkyňa staromestského starostu Veronika Gubková. Dodala, že rekonštrukcia stála mestskú časť 30.000 eur.

"Spojením Staromestského centra kultúry a vzdelávania s jednou z pobočiek Staromestskej knižnice sa obyvateľom, ale aj žiakom z okolitých škôl a škôlok otvárajú nové možnosti vyžitia," uviedla Gubková. Priblížila, že priestor, kde bola pobočka Staromestskej knižnice, nebol vyhovujúci pre knižničné účely a absentoval centrálny priestor pre školské kolektívy či detský kútik.

"Spojením sme dosiahli nielen vyššiu atraktivitu priestoru, ale aj kvalitu a priestor naozaj pre všetkých. Elementárnym poslaním knižnice je práca so začínajúcimi čitateľmi, ale aj posilňovanie lokálnej komunity," dodala riaditeľka Staromestskej knižnice Jana Slezáková. Novinkami sú napríklad samoobslužná stanica na požičiavanie alebo vrátenie kníh.

"Hlavným zámerom bolo vytvoriť multifunkčný priestor, ktorý je možné používať na rôzne účely a pre rôzne vekové kategórie návštevníkov. Priestor prešiel výraznými zmenami, ktoré zabezpečujú funkčnosť používaného interiéru," ozrejmila hovorkyňa. Zároveň sa v budove vymenila elektroinštalácia, podlahy a priestor sa vymaľoval. "Je to obnovený, naozaj príjemne premenený priestor, ktorý bude slúžiť okolitým komunitám naprieč generáciami a záujmami," uzavrel starosta Starého Mesta Matej Vagač.