Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 20. júl 2024Meniny má Iľja a Eliáš
< sekcia Regióny

V Strečne začnú stavať vyše dvojkilometrový úsek Vážskej cyklotrasy

Ilustračné foto. Foto: TASR – Martin Palkovič

Cyklotrasa vznikne v rámci projektu Zvýšenie prístupnosti a bezpečnosti ku kultúrnym pamiatkam v česko-slovenskom pohraničí.

Strečno 5. mája (TASR) – Výstavba vyše dvoch kilometrov Vážskej cyklotrasy v Strečne sa začne v máji a rekonštrukcie sa dočká aj lávka pre peších a cyklistov ponad rieku Váh. Zhotoviteľom stavby je Metrostav DS a cena stavebných prác, ktoré by sa mali skončiť v októbri 2022, je 266.319 eur s DPH. TASR o tom informovala hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Eva Lacová.

Doplnila, že názov stavby je Cyklotrasa Hrad Budatín – Hrad Strečno. "Cyklotrasa vznikne v rámci projektu Zvýšenie prístupnosti a bezpečnosti ku kultúrnym pamiatkam v česko-slovenskom pohraničí. Projekt realizuje ŽSK na základe zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku v rámci operačného programu cezhraničnej spolupráce SR/ČR 2014 – 2020," uviedla hovorkyňa ŽSK.

Projekt sa podľa nej realizuje v spolupráci s obcou Strečno a v rámci neho dôjde aj k rekonštrukcii lávky pre peších a cyklistov zo Strečna do Nezbudskej Lúčky ponad rieku Váh. "Obec Strečno realizuje verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby," dodala Lacová.

"Veľmi ma teší, že projekt česko-slovenskej spolupráce prináša výsledky. Realizácia cyklotrasy je pozitívnym krokom pre župu z hľadiska posilnenia mobility. S tým súvisí aj podpora a rozvoj turizmu, športu a kultúrneho vyžitia pre všetkých občanov a návštevníkov nášho kraja," podotkla predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.