Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 1. apríl 2023Meniny má Hugo
< sekcia Regióny

V Tisovci bola miera pozitivity 0,28 %, v Klenovci nulová

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Starostka Klenova uviedla, že v obci majú obyvateľov v karanténe, ktorí boli pozitívne otestovaní v inom odberovom mieste.

Tisovec/Klenovec 18. apríla (TASR) – Mieru pozitivity testov na ochorenie COVID-19 na úrovni 0,28 percenta zaznamenalo mesto Tisovec v Rimavskosobotskom okrese počas testovania v rámci končiaceho sa týždňa. V obci Klenovec v rovnakom okrese mali nulovú pozitivitu. Samosprávy o tom informovali na sociálnej sieti.

„Celkovo počas predchádzajúceho pracovného týždňa a končiaceho víkendu využilo služby odberových miest v Tisovci a miestnej časti Rimavská Píla 1080 obyvateľov. To pri troch pozitívnych výsledkoch predstavuje pozitivitu 0,28 percenta,“ konkretizovala samospráva.

V Klenovci testovali v piatok (16. 4.) a podľa starostky Zlaty Kaštanovej nemali ani jeden pozitívny test. „Epidemiologická situácia sa podľa výsledkov antigénového testovania v našej obci postupne zlepšuje. Po poslednom testovaní má Klenovec nulový počet pozitívnych prípadov. No stále máme v obci obyvateľov, ktorí sú v karanténe a ktorí boli pozítívne otestovaní v inom odberovom mieste,“ dodala starostka.