Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 28. február 2024Meniny má Zlatica
< sekcia Regióny

V Topoľčanoch respiračné ochorenia spôsobili prerušenie prevádzky MŠ

Ilustračné foto. Foto: TASR

V sledovanom období bolo v okrese Topoľčany zaznamenaných aj desať pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19.

Topoľčany 2. decembra (TASR) - Dve materské školy (MŠ) v okrese Topoľčany museli z dôvodu zvýšeného výskytu akútnych respiračných ochorení (ARO) a chrípky prerušiť výchovno-vzdelávací proces. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Topoľčanoch informoval, že v 48. týždni chorobnosť v okrese vzrástla o 2,95 percenta oproti predchádzajúcemu kalendárnemu týždňu. Spolu bolo hlásených 418 akútnych respiračných ochorení.

Najvyššia chorobnosť na ARO bola zaznamenaná v skupine detí od nula do piatich rokov a v skupine od 15 do 19 rokov. Priebeh ochorenia nebol komplikovaný u žiadnej osoby. Ochorenia hlásilo 62 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 64 percent lekárov pre dospelých.

V sledovanom období bolo v okrese Topoľčany zaznamenaných aj desať pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19. Z nich jedna osoba bola očkovaná troma dávkami vakcíny, dve osoby očkované dvoma dávkami vakcíny a sedem bolo neočkovaných. Z celkového počtu ochorení zdravotníci zaznamenali tri reinfekcie a tri hospitalizácie v nemocnici.