Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 30. september 2023Meniny má Jarolím
< sekcia Regióny

V Trenčianskom kraji chrípka ustupuje, chorobnosť klesla o pätinu

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Z celkového počtu respiračných ochorení nahlásili lekári v TSK minulý týždeň 714 ochorení na chrípku a chrípke podobné ochorenia.

Trenčín 23. januára (TASR) – Lekári v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) nahlásili v minulom týždni 4267 akútnych respiračných ochorení (ARO). V porovnaní s predchádzajúcim týždňom klesla chorobnosť na ARO o 7,78 percenta. Informovala o tom trenčianska regionálna hygienička Ľudmila Bučková.

Najvyššia chorobnosť na ARO bola v minulom týždni v TSK v okrese Bánovce nad Bebravou, kde dosiahla úroveň 3308 ochorení na 100.000 obyvateľov. Najnižšia chorobnosť v kraji bola v okrese Partizánske (1168 ochorení na 100.000 obyvateľov).

Z celkového počtu respiračných ochorení nahlásili lekári v TSK minulý týždeň 714 ochorení na chrípku a chrípke podobné ochorenia. Chrípková chorobnosť klesla v porovnaní s predchádzajúcim týždňom o 20,41 percenta.

Lekári v TSK nahlásili v minulom týždni aj 86 prípadov ochorenia na COVID-19. Najviac ich bolo v Trenčianskom okrese (26), ani jeden prípad nebol v okrese Partizánske.