Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia Regióny

V Trenčíne repasujú kontajnery na použitý textil

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Pavol Zachar

Do nádob na textil patrí oblečenie vhodné na ďalšie použitie. Musí byť čisté a nepoškodené. Okrem oblečenia sú kontajnery určené aj na opasky, kabelky, topánky i bytový textil.

Trenčín 25. augusta (TASR) – Spoločnosť Ekocharita Slovensko sťahuje z Trenčína kontajnery na textil. Dôvodom je ich údržba a repasovanie. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

"Spoločnosť má v Trenčíne približne 20 kontajnerov na textil. V týchto dňoch ich spoločnosť sťahuje, aby na nich opravila poškodené časti, nanovo ich natrela a približne o týždeň opäť vrátila na svoje miesto. Obyvateľov preto prosíme o trpezlivosť," skonštatovala hovorkyňa.

Ako dodala, do nádob na textil patrí oblečenie vhodné na ďalšie použitie. Musí byť čisté a nepoškodené. Okrem oblečenia sú kontajnery určené aj na opasky, kabelky, topánky i bytový textil.

"Spoločnosť približne pred rokom umiestnila do svojich kontajnerov senzory, ktoré sledujú ich naplnenosť. Cieľom je optimalizovať vývozy a minimalizovať znečisťovanie okolia. Zefektívnenie vývozov prispelo k tomu, že okolo týchto kontajnerov je len málokedy neporiadok. Nádoby aj zber vytriedeného textilu sú pre mesto bezplatné. Takto vyzbieraný textil neputuje na skládku a prispieva k zvýšeniu percenta vytriedenosti odpadov v meste," uzavrela Ságová.