< sekcia Regióny

V Trnave opäť vyrastie mesto, ktoré budú spravovať iba deti

Trnava, ilustračná snímka. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

MiniTrnavčania vo veku od 8 do 15 rokov tu majú svojho starostu, matriku, úrad práce, banku, univerzitu, kino, televíziu, dielne a množstvo ďalších inštitúcií, aké v správnom meste nesmú chýbať.

Trnava 30. novembra (TASR) – V priestoroch Mestského zimného štadióne v Trnave opäť vyrastie počas letných prázdnin 2019 minimesto, ktoré si deti samy spravujú. MiniTrnavčania vo veku od 8 do 15 rokov tu majú svojho starostu, matriku, úrad práce, banku, univerzitu, kino, noviny, televíziu, dielne a množstvo ďalších inštitúcií, aké v správnom meste nesmú chýbať. Projekt podporí spoločnosť Kaufland ako súčasť otvorenia svojej druhej predajne v Trnave.

"Sme radi, že ako dobrý partner komunity podporíme aj takýto projekt pre deti," uviedla hovorkyňa spoločnosti Lucia Langová.

Nová trnavská predajňa funguje na systéme rekuperácie, vďaka ktorej šetrí spoločnosť energiu, a tým aj životné prostredie. Zákazníkom je k dispozícii predajná plocha o rozlohe zhruba 3493 m2. Areál obchodného domu sa rozprestiera na pozemku s celkovou rozlohou 28.378 m2, zastavaná plocha z toho predstavuje približne 5550 m2.