Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 12. apríl 2024Meniny má Estera
< sekcia Regióny

V Trnave sa začína výstavba cyklochodníka od Parku Janka Kráľa

Ilustračná snímka. Foto: TASR - František Iván

Nový cyklochodník s dĺžkou 2040 metrov začne budovať v prvý marcový deň mesto Trnava.

Trnava 29. februára (TASR) - Nový cyklochodník s dĺžkou 2040 metrov začne budovať v prvý marcový deň mesto Trnava. Povedie od Parku Janka Kráľa pozdĺž ulíc Jána Bottu a Štefana Moyzesa a má sa stať jednou z kľúčových častí vznikajúcej nosnej siete cyklistických komunikácií v meste. Uviedla to hovorkyňa radnice Veronika Majtánová.

"Vďaka cyklochodníku bude vytvorený bezpečný koridor spájajúci železničnú a autobusovú stanicu, školy, internát, úrad práce i nákupnú zónu. Financovaný bude z prostriedkov mechanizmu v rámci cyklovýzvy z Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky," uviedla. Vo verejnej súťaži na dodávateľa mesto vysúťažilo cenu takmer 2,3 milióna eur.

Na výstavbu obojsmernej cyklistickej cestičky nadviažu aj ďalšie investičné akcie mesta i rekonštrukcia vodovodného potrubia v réžii Trnavskej vodárenskej spoločnosti. Na práce nadviaže aj prestavba križovatky pred Základnou školou na Ulici Jána Bottu 27 na malú okružnú križovatku. "Mesto obnoví aj chodníky a povrch vozovky. Pribudne nové verejné osvetlenie a mobiliár, sadové úpravy. V závislosti od priestorových možností bude pozdĺž ulíc J. Bottu a Š. Moyzesa vytvorený parkovací pruh s pozdĺžnym státím v celom riešenom úseku," doplnila hovorkyňa.

Realizácia stavby si vyžiada do 15. júla v troch etapách čiastočné aj úplné uzávery miestnych ciest, od pondelka 4. marca sa začína na ulici Štefana Moyzesa uzávera polovice jazdného pruhu v smere od ulice Ružindolská po Ulicu Terézie Vansovej.