Quantcast
< sekcia Regióny

V Turzovke horela píla, škodu odhadli na pol milióna eur

Na snímke požiar píly v meste Turzovka, okres Čadca v pondelok 18. júla 2022. Foto: TASR - HaZZ v Žiline

K zraneniu osôb pri udalosti nedošlo.Turzovka 19. júla (TASR) – Výšku škody po pondelňajšom (18. 7.) požiari píly v Turzovke odhadli na pol milióna eur. TASR o tom v utorok informoval Michal Kypus z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline.

Požiar ohlásili v pondelok po 17.30 h. Po príchode na miesto hasiči zistili, že ide oheň zasiahol strechu haly s rozmermi 80 krát 20 metrov, v ktorej sa nachádzala výrobná technológia. Podarilo sa ho lokalizovať krátko pred 21.30 h. "Pre závažnosť požiaru bola k vyšetreniu udalosti privolaná expertízna skupina z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR. Tiež jednotka z Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru. Keďže požiar vznikol po ukončení výroby, nepredpokladá sa vznik požiaru chybou na výrobnej technológii," skonštatoval Kypus.

K zraneniu osôb pri udalosti nedošlo. Zasahovalo 21 profesionálnych a 42 dobrovoľných hasičov. Požiar zlikvidovali po viac ako 20 hodinách. "Príčina vzniku požiaru je v štádiu šetrenia," dodal Kypus.