Quantcast
< sekcia Regióny

V ZŠ v Dubnici Nad Váhom odhalili pamätnú tabuľu Pavla Demitru

Na archívnej snímke sviečka horí pred portrétom hokejistu Pavla Demitru počas tlačovej konferencie 12. septembra 2011 na zimnom štadióne v Trenčíne. Pavol Demitra zahynul pri tragickej leteckej udalosti 7. septembra 2011. Pri ruskom meste Jaroslavľ sa zrútilo lietadlo, na palube ktorého sa nachádzal celý tím Lokomotiv Jaroslavľ z KHL. Foto: TASR

Pamätnú tabuľu Pavla Demitru odhalili pri príležitosti 40. výročia založenia školy v rámci dňa otvorených dverí.

Dubnica nad Váhom 8. novembra (TASR) – V základnej škole Pavla Demitru v Dubnici nad Váhom odhalili v pondelok (7. 11.) pamätnú tabuľu tragicky zosnulej hokejovej legendy, po ktorej nesie škola názov. Pamätnú tabuľu Pavla Demitru odhalili pri príležitosti 40. výročia založenia školy v rámci dňa otvorených dverí. Informovala o tom hovorkyňa Dubnice Veronika Valuchová.

"Škola prvýkrát otvorila svoje brány v septembri 1982 pre 497 žiakov zaradených v 18 triedach. Za štyri dekády prešla veľký kus cesty, aby sa vyprofilovala ako športová škola rodinného typu, ktorá vychovala mnohé hokejové a futbalové osobnosti. Medzi absolventmi školy nájdeme mená, ako Pavol Demitra, Tomáš Tatar, Mário Bližňák, Mislav Rosandič či Erik Grendel, Tomáš Brigant a Martin Valient. V súčasnosti škola spolu s materskou školou vychováva a vzdeláva približne 450 školákov a škôlkarov," uviedla hovorkyňa.

Pamätnú tabuľu vytvorenú na základe fotografie laserovou technikou do dreva venoval súkromný sponzor. "Vybrať fotografiu, ktorá sa skenovala, nebolo jednoduché, pretože hoci bol Demitra veselej povahy, na fotografiách úsmevmi veľmi nehýril. Napokon rozhodla anketa," priblížil riaditeľ školy Oto Bača.

Primátor mesta Peter Wolf udelil škole pri tejto príležitosti pamätný list primátora, ako aj 40 hokejových pukov. Tie škola využije aj na novom hokejbalovom ihrisku vybudovanom v rámci rekonštrukcie školského športového areálu, ktorú realizovalo mesto Dubnica nad Váhom ako zriaďovateľ školy.