< sekcia Regióny

Vakcinačné centrum v Rimavskej Sobote plánuje denne zaočkovať 500 ľudí

Na snímke nové vakcinačné centrum, ktoré Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) otvoril v priestoroch telocvične Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Rimavskej Sobote, 8. apríla 2021. Foto: EASYFOTO TASR - Branislav Caban

Banskobystrický kraj presadzuje filozofiu otvárať čo najviac vakcinačných centier, aby sa čo najviac priblížili k ľuďom.

Rimavská Sobota 8. apríla (TASR) – Približne 500 ľudí denne plánuje očkovať Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) v novom vakcinačnom centre, ktoré vo štvrtok otvorili v priestoroch telocvične Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Rimavskej Sobote. Informoval o tom podpredseda BBSK Ondrej Lunter.

„Podľa dostupnosti vakcín budeme otvárať dni, keď sa bude očkovať. Zo začiatku očkujeme po dva dni v týždni, dokonca ani nevyužívame naplno kapacitu tohto zariadenia, pretože vakcín nie je dostatok,“ uviedol Lunter.

Ako však dodal, verí, že situácia sa zmení. „Podľa informácií z ministerstva zdravotníctva by tieto dodávky mali byť od mája v oveľa väčšom počte. Som presvedčený, že aj kapacitu tohto centra budeme vedieť následne využívať naplno,“ povedal podpredseda BBSK.

Jednorazové úvodné náklady na zriadenie centra boli podľa neho vo výške okolo 50.000 eur a zdravotnícky personál mu poskytuje partner, ktorým sú Kúpele Číž. „Čo sa týka prevádzkových nákladov, sú to mzdy lekárov, zdravotných sestier a administratívnych pracovníkov. Pohybujú sa na úrovni niekoľko tisíc eur za deň prevádzky,“ konkretizoval Lunter.

Ako pokračoval, BBSK presadzuje filozofiu otvárať čo najviac vakcinačných centier, aby sa čo najviac priblížili k ľuďom. „Som veľmi rád, že dnes už máme osem očkovacích centier, najviac zo všetkých krajov. Spúšťame taktiež takzvané mobilné očkovacie jednotky,“ zakončil.