Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 21. február 2024Meniny má Eleonóra
< sekcia Regióny

Vata fest v Seredi prilákal viac ako tisíc ľudí z regiónu

Ilustračná fotografia. Foto: TERAZ.sk

Aktuálny ročník komunitného festivalu predstavil popri vystúpeniach aj príbehy osobností z mimovládneho sektora, ktoré prinášajú nový impulz do života ľudí nielen v Seredi.

Sereď 24. augusta (TASR) - Multižánrový kultúrny festival Vata fest, ktorý sa uskutočnil počas uplynulého víkendu v Seredi, prilákal na svoj program viac ako tisíc ľudí galantského a seredského regiónu. V Zámockom parku sa stretli záujemcovia o hudbu, výtvarné umenie, divadlo, fotografiu, tvorivé workshopy a diskusie zo zaujímavými hosťami. Informovala o tom za organizujúce Komunitné centrum (KC) Priestor predsedníčka Miroslava Sabová Dudášová.

Na aktuálny piaty ročník organizátori vybrali tému Nový impulz. "Znamená to zdvihnúť hlavu hore, obzrieť sa vôkol seba, zaujímať sa o komunitu, ľudskosť, pochopenie, láskavosť a toleranciu a nepodliehať negatívnym vplyvom," uviedla.

Aktuálny ročník komunitného festivalu predstavil popri vystúpeniach aj príbehy osobností z mimovládneho sektora, ktoré prinášajú nový impulz do života ľudí nielen v Seredi. "Svoju motiváciu pre prácu predstavili Flek klub/IPčko, seredský zbor Slovenského skautingu, FreePepo, Krajská inovačná a rozvojová agentúra, Združenie rodičov a priateľov LGBT+ ľudí a KC Priestor," doplnila Sabová Dudášová.

Účastníci sa mohli zúčastniť na debatách s umelcami, o histórii seredského kaštieľa - národnej kultúrnej pamiatky porozprávali zástupcovia združení Vodný hrad a Seredské nábrežie. Samostatný program bol pripravený aj pre deti.