Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. november 2023Meniny má Ondrej a Andrej
< sekcia Regióny

Na kúpalisku vo Veľkom Krtíši začali s prípravami na letnú sezónu

Ilustračná fotka. Foto: TASR Jaroslav Novák

V areáli pracujú od začiatku apríla, otvorenie naplánovali na 10. júna.

Veľký Krtíš 10. mája (TASR) – Na letnom kúpalisku vo Veľkom Krtíši začali s prípravami na tohtoročnú letnú sezónu. V areáli pracujú od začiatku apríla, otvorenie naplánovali na 10. júna. TASR to potvrdil riaditeľ príspevkovej organizácie Správa športových zariadení mesta Veľký Krtíš Marian Vrško.

Ako ďalej uviedol, v piatok 9. júna chcú začať s prvou letnou diskotékou pod holým nebom. "Ceny energií ovplyvnili aj naše investičné zámery, ktoré sme museli skresať na minimum," podotkol. Podľa jeho slov do leta plánujú opraviť detské ihrisko a natrieť celé oplotenie areálu. Dodal, že nový vzhľad dostanú sprchy a vstupné schodisko. "Ceny vstupného sme zatiaľ neriešili, je však veľmi pravdepodobná jeho úprava smerom hore," zdôraznil.

Letné kúpalisko vo Veľkom Krtíši otvorilo vlaňajšiu letnú sezónu 18. júna a priestor pre verejnosť zatvorili 4. septembra minulého roka. Riaditeľ po sezóne informoval, že podľa neho dopadla priaznivo. "Horúce počasie a novinky na kúpalisku prilákali predbežne o 25 percent viac návštevníkov ako v roku 2021," spomenul.

Areál má za sebou kompletnú rekonštrukciu. Pracovníci pred vlaňajšou sezónou vymenili fólie v plaveckom i v detskom bazéne. Obnovili aj tobogany a rozšírili detské ihrisko o ďalšie prvky. Pribudlo tiež nové sedenie pri bufetoch. Vrško pripomenul, že obnova kúpaliska vrátane výmeny fólie veľkého plaveckého bazéna stála približne 110.000 eur. Doplnil tiež, že ju hradili z mestského rozpočtu. Pre návštevníkov boli v lete k dispozícii tri bazény - vonkajší, vnútorný a detský s teplotou vody 27 až 32 stupňov Celzia.