Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. júl 2024Meniny má Kamila
< sekcia Regióny

Vianočné trhy budú v Žiline bez tradičného kultúrneho programu

Na archívnej snímke návštevníci vianočných trhov. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Na prvom mieste sme vždy mali a máme zdravie i bezpečnosť ľudí a podľa toho sa budeme aj rozhodovať o organizácii akýchkoľvek hromadných podujatí, uviedol hovorca mesta.

Žilina 18. októbra (TASR) – Vianočné trhy v Žiline budú bez tradičného kultúrneho programu. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka je dôvodom aktuálna epidemická situácia a prognózy jej vývoja.

"Tradičné podujatie, ktoré sprevádzal aj bohatý kultúrny program, nie je možné usporiadať vzhľadom na pandemické podmienky pre hromadné podujatia. Uvedomujeme si však, že atmosféra Vianoc by mala mať svoje miesto aj vo verejnom priestore. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli ponúknuť priestor pre ambulantný predaj vianočného charakteru a spríjemniť tak vianočný čas aj na námestiach," uviedol hovorca mesta.

Doplnil, že v súvislosti s organizovaním ambulantného predaja vianočných nápojov, remeselných a potravinových výrobkov vyhlasuje mesto Žilina výberové konanie na prenájom stánkov na Mariánskom námestí a na Námestí Andreja Hlinku na obdobie od 1. decembra do 22. decembra 2021. "Viac informácií pre záujemcov je k dispozícii na webovej stránke www.zilina.sk," dodal Miškovčík.

"Aktuálnu epidemickú situáciu pozorne sledujeme. Všetci sme si želali, aby sme mohli tento rok sprostredkovať atmosféru tradičných vianočných trhov v Žiline obyvateľom a návštevníkom mesta v podobe, v akej ich poznali z obdobia pred vypuknutím pandémie ochorenia COVID-19. Na prvom mieste sme však vždy mali a máme zdravie i bezpečnosť ľudí a podľa toho sa budeme aj rozhodovať o organizácii akýchkoľvek hromadných podujatí," uzavrel hovorca mesta Žilina.