< sekcia Regióny

Vihorlatské múzeum pripravilo ku Dňu Zeme edukačné online aktivity

Kaštieľ v Humennom, v ktorom sa nachádza Vihorlatské múzeum, má byť zrekonštruovaný v júli tohto roka. Dominanta mesta by mala nadobudnúť pôvodný vzhľad, ktorý pokazila 'veľká rekonštrukcia' v 70. rokoch minulého storočia vykonaná bez predchádzajúceho reštaurátorského prieskumu. Prešovský samosprávny kraj ju realizuje vďaka úveru z Európskej investičnej banky. Prebieha za plnej prevádzky múzea. Foto: TASR/Milan Kapusta

Podľa Fedičovej je enviroaktivita ku Dňu Zeme jedným z múzejných krokov k envirovzdelávaniu detí v rámci dlhodobého edukačného projektu objektového učenia v múzeu.

Humenné 22. apríla (TASR) – K celosvetovej kampani Deň Zeme reagujúcej na stav životného prostredia sa pripája aj Vihorlatské múzeum (VM) v Humennom. Na svojej internetovej stránke zverejnilo k environmentálnej téme edukačné aktivity určené predovšetkým pre školskú mládež. TASR o tom informovala Jana Fedičová z marketingu múzea.

"Aktuálna online ponuka VM prezentuje verejnosti zaujímavé fakty aktivistov, ktorí od roku 1970 upozorňujú na poškodzovanie životného prostredia a zdôrazňujú, že planéta Zem nemá alternatívu," priblížila s tým, že v jednotlivých tematických okruhoch sa záujemcovia zároveň dozvedia praktické pokyny, ako prispieť k ochrane jednotlivých zložiek životného prostredia priamo zo svojich domácností a pracovísk.

Podľa Fedičovej je enviroaktivita ku Dňu Zeme jedným z múzejných krokov k envirovzdelávaniu detí v rámci dlhodobého edukačného projektu objektového učenia v múzeu. V čase pred vypuknutím pandémie nového koronavírusu sa na ňom malo počas roka zvyčajne zúčastňovať približne 2500 žiakov základných a stredných škôl. Ako dodala, VM pripravuje k environmentálnym témam i ďalšie vzdelávacie programy. "Ich cieľom je priblížiť spätosť ekologických tém so všetkými ľudskými činnosťami, podnietiť detskú tvorivosť a kritické myslenie," uzavrela.