< sekcia Regióny

Fakultná nemocnica v Trenčíne eviduje 20 prípadov nákazy COVID-19

Ilustračná snímka. Foto: TASR - František Iván

Nemocnica celkovo vykonala 600 testov u zamestnancov.

Trenčín 28. septembra (TASR) – Vo Fakultnej nemocnici (FN) v Trenčíne pristúpili od 25. septembra k obmedzeniu plánovaných operácií a hospitalizácií s výnimkou onkologických a akútnych pacientov. Dôvodom sú pozitívne testy na nový koronavírus u zdravotníckeho personálu nemocnice.

Ako informovala hovorkyňa FN Trenčín Martina Holecová, ambulantná starostlivosť funguje bez obmedzení. Bez obmedzení prebiehajú tiež pôrody, jediným obmedzením je, že s rodičkou môže byť okrem zdravotníkov pri pôrode len jedna osoba.

„Zároveň sme na základe pokynu od hygienikov reprofilizovali lôžka v geriatrickom pavilóne, kde sme presťahovaním oddelení získali možnú kapacitu 100 lôžok pre pacientov s podozrením či potvrdeným ochorením na COVID-19,“ uviedla hovorkyňa. 

Ako dodala, celkovo vykonali 600 testov u zamestnancov a u 20 z nich bol výsledok pozitívny. „Aktuálne má potvrdené ochorenie COVID-19 osem lekárov, sedem sestier, jedna praktická sestra. Ochorenie potvrdili tiež u troch sanitárov a jedného študenta fakulty zdravotníctva, ktorý u nás vykonáva odbornú zdravotnícku prax,“ doplnila Holecová s tým, že zdravotná starostlivosť o pacientov je naďalej zabezpečená.

Aktuálne je vo FN Trenčín hospitalizovaných 18 pacientov s potvrdeným ochorením, z toho je 16 na infekčnom oddelení a dvaja na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny.