Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Regióny

Vo Zvolene bude olympiáda pre seniorov z univerzít tretieho veku

Ilustračná snímka. Foto: TASR / Lukáš Grinaj

Počas prvého dňa sú pripravené súťaže v streľbe zo vzduchovky, stolnotenisový turnaj a pretláčanie rukou.

Zvolen 12. septembra (TASR) - Seniori zo siedmich krajín, študujúci na univerzitách tretieho veku, sa 13. a 14. septembra zúčastnia vo Zvolene 12. ročníka medzinárodnej športovej olympiády pre študentov - seniorov v Európe. Ako pre TASR uviedol Erik Selecký z Technickej univerzity vo Zvolene, ktorá je hlavným organizátorom podujatia, na tohtoročnú športovú olympiádu pre seniorov sa prihlásili študenti z Portugalska, Lotyšska, Rumunska, Poľska, ČR, Ukrajiny a Slovenska. Všetkých účastníkov bude viac ako 110.

Počas prvého dňa sú pripravené súťaže v streľbe zo vzduchovky, stolnotenisový turnaj a pretláčanie rukou. Do popoludňajšieho bloku sú zaradené aj disciplíny ako hod na cieľ, hod na presnosť či kop na bránu - jednoduché nenáročné aktivity vhodné pre seniorský vek. V rámci druhého dňa je pripravený už overený bowlingový turnaj.

"Tento rok sme chceli prilákať na našu olympiádu čo najviac študentov univerzít tretieho veku a nechceli sme vynechať ani našich tradičných partnerov z ukrajinského mesta Luck. Sme nesmierne radi, že napriek problémom, ktoré ich sužujú, k nám príde 25 účastníkov. V tejto súvislosti vítame iniciatívu študentov Univerzity tretieho veku na Technickej univerzite vo Zvolene, ktorí zorganizovali verejnú zbierku na zníženie nákladov spojených s účasťou našich ukrajinských kolegov a vyzbierali sumu takmer 870 eur. Keď k tomu pridáme grant BBSK, ktorý je určený na ubytovanie účastníkov, vo výške 1500 eur, môžeme im zabezpečiť základný pobytový balík," priblížil Selecký.