< sekcia Regióny

Vo Zvolene zmenili odberové pracovisko na testovanie koronavírusu

Ilustračná snímka. Foto: TASR – Jakub Kotian

Samoplatcovia si test na ochorenie COVID-19 môžu naďalej objednať prostredníctvom webového portálu agellab.sk za cenu 65 eur.

Zvolen 6. júla (TASR) - Nemocnica AGEL Zvolen v týchto dňoch zrealizovala viaceré organizačné zmeny súvisiace s pracoviskom na odbery vzoriek pre testy na nový koronavírus a s chodom infektologickej ambulancie.

"Odberové pracovisko, kde sa vykonávajú testy pre pacientov a samoplatcov na prítomnosť koronavírusu, sa sťahuje z priestorov infektologickej ambulancie do vedľajšieho priestoru, ktorý si pacienti pamätajú ako bývalú ortopedickú ambulanciu," informovala TASR riaditeľka nemocnice Ľudmila Veselá.

Na tomto pracovisku sa budú vykonávať výtery z úst a nosa na vyšetrenie PCR metódou. Samoplatcovia si test na ochorenie COVID-19 môžu naďalej objednať prostredníctvom webového portálu agellab.sk za cenu 65 eur.

„Po novom sa na tomto pracovisku budú robiť aj sérologické vyšetrenia na prítomnosť protilátok IgM a IgG špecifických pre ochorenie COVID-19. V prípade záujmu zo strany samoplatcov je možné si tiež toto vyšetrenie objednať za cenu 19 eur," priblížila riaditeľka nemocnice.

Tieto vyšetrenia sa doposiaľ realizovali v priestoroch pneumologickej a ftizeologickej ambulancie. Infektologická ambulancia sa vrátila do svojich pôvodných priestorov.