Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf
< sekcia Regióny

Vodič si sadol za volant s dvomi promile, spôsobil škodu na vozidlách

Snímka z miesta nehody. Foto: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

V tejto súvislosti polícia upozorňuje vodičov, že alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí.

Bratislava 26. januára (TASR) - Policajná hliadka zasahovala v stredu (25. 1.) popoludní pri udalosti v cestnej premávke, ktorá sa stala na Pajštúnskej ulici v Bratislave. Za volant si sadol 42-ročný muž, ktorému boli namerané dve promile alkoholu v krvi. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Silvia Šimková.

"Vodič podľa doterajších informácií pri vychádzaní z Tupolevovej ulice smerom vpravo na Pajštúnsku ulicu neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky, svojim schopnostiam a iným okolnostiam, prešiel cez vyvýšený stredový pás do protismernej časti vozovky, kde narazil do motorového vozidla značky Hyundai. K zraneniu osôb nedošlo," uviedla policajná hovorkyňa. Škoda na motorových vozidlách bola odhadnutá približne na 8000 eur.

Šimková priblížila, že vodič pod vplyvom alkoholu bol na mieste obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na príslušné policajné oddelenie k vykonaniu ďalších procesných úkonov. "V predmetnej veci bolo začaté trestné stíhanie za trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," dodala.

V tejto súvislosti polícia upozorňuje vodičov, že alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí.