< sekcia Regióny

VODIČI POZOR: Diaľnica D2 je prejazdná, v smere do ČR s obmedzením

Snímka z dopravnej nehody na diaľnici D2 za Malackami, 9. mája 2021. Foto: Facebook Polícia SR - Bratislavský kraj

Pri nehode došlo k zrážke osobného motorového vozidla a diaľničnej patroly, pričom vodič osobného automobilu zostal po náraze zakliesnený vo vozidle.

Bratislava 9. mája (TASR) - Diaľnica D2 je po dopravnej nehode pri Malackách opäť sprejazdnená. V smere do Bratislavy bez obmedzení, v opačnom smere je prejazdný jeden jazdný pruh. Bratislavská krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

V nedeľu popoludní prišlo za Malackami v smere do Českej republiky k vážnej dopravnej nehode. V dôsledku zrážky osobného motorového vozidla bola diaľnica na mieste nehody v oboch smeroch neprejazdná. Hasiči spresnili, že vodič osobného vozidla v ňom zostal po nehode zakliesnený. Neskôr bol letecky transportovaný do nemocnice.

"Policajti momentálne zasahujú na diaľnici D2 v smere do Českej republiky, a to konkrétne v úseku medzi križovatkou Malacky a križovatkou Kúty (23 km)," spresnili. Pri následnej dokumentácii nehody bude cesta uzavretá v smere do ČR a odklon dopravy bude realizovaný cez mesto Malacky.

"Pri nehode došlo k zrážke osobného motorového vozidla a diaľničnej patroly, pričom vodič osobného automobilu zostal po náraze zakliesnený vo vozidle," spresnila Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Dodala, že hasiči vyslobodili zakliesnenú osobu z vozidla a následne ju odovzdali do opatery lekárov. Na havarovaných vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia.

Bratislavskí krajskí policajti v tejto súvislosti vyzývajú všetkých vodičov, aby sa tomuto úseku úplne vyhli alebo aby zvýšili pri jeho prejazde opatrnosť.