Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 1. október 2023Meniny má Arnold
< sekcia Regióny

Vodičov na križovatke pri Jumbo centre v Košiciach čakajú obmedzenia

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Elena Halačová

S odstraňovaním ostrovčeka a osobitného stojiska pre autobusy MHD v smere na Národné námestie začnú od 8.00 h.

Košice 19. septembra (TASR) - Mesto Košice upozorňuje na dopravné obmedzenia na križovatke pri Jumbo centre, ktoré potrvajú od stredy (20. 9.) do konca budúceho týždňa. Dôvodom je odstraňovanie nevyužívaného ostrovčeka na zastávke MHD Mlynská bašta. Vodičom odporúča, aby najmä v čase dopravnej špičky zvážili prejazd týmto úsekom a využívali radšej iné trasy. Informuje o tom na sociálnej sieti.

S odstraňovaním ostrovčeka a osobitného stojiska pre autobusy MHD v smere na Národné námestie začnú od 8.00 h. Okrem úplnej uzávery priestoru okolo ostrovčeka dôjde v smere zo Štefánikovej a Masarykovej na Gorkého aj k zúženiu pravého jazdného pruhu a dočasnému zníženiu maximálnej povolenej rýchlosti z 50 na 30 km/h.

Práce sú súčasťou realizácie projektu Čas spomaliť, ktorá súvisí so zvýšením bezpečnosti účastníkov cestnej premávky, a požiadavkou Dopravného podniku mesta Košice (DPMK). "Ostrovček, ktorý bol pôvodne vybudovaný pre končiace trolejbusové spoje linky č. 70, spôsobuje technické problémy pri prejazde autobusov MHD a DPMK ho ani v budúcnosti neplánuje využívať," uvádza mesto.