< sekcia Regióny

Tragédia vo Vojanoch: Muža zavalil traktor

Ilustračné foto. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Muž od ranných hodín traktorom upravoval breh rieky Laborec v Matastri obce Vojany.


Vojany 26. apríla (TASR) - K usmrteniu 48-ročného muža došlo v sobotu (25.4.) večer v obci Vojany v Michalovskom okrese. Nebohého našli zakliesneného pod traktorom pod hladinou vody v rieke Laborec. TASR informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Alexander Szabó.

"Podľa doterajšieho šetrenia muž od ranných hodín traktorom upravoval breh rieky Laborec v katastri obce Vojany, pričom na úseku medzi železničnými mostami pri kolmom cúvaní k rieke z doposiaľ nezistených príčin neubrzdil svoj traktor pred koncom strmého brehu, zadné kolesá traktora sa pošmykli dole brehom, stroj sa následne prevrátil a spadol do vody aj s poškodeným," konkretizoval Szabó.

Podľa predbežnej lekárskej správy obhliadajúceho lekára sa pod úmrtie Vojanca podpísala zlomenina krčnej chrbtice a utopenie. "Poverený príslušník začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Presnú príčinu smrti určí nariadená pitva," doplnil Szabó na margo nehody, ktorá sa stala vo Vojanoch v sobotu krátko po 19.00 h.