Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 29. máj 2023Meniny má Vilma
< sekcia Regióny

Možnosť voliť využili i zamestnanci a lyžiari na Chate pod Soliskom

Na Chatu pod Soliskom vo Vysokých Tatrách sa na sedačkovej lanovke vezie volebná komisia s prenosnou volebnou urnou počas predčasných parlamentných volieb 10. marca 2012.Foto: TASR/Milan Kapusta

Na Štrbskom Plese má právo odvoliť 83 občanov s trvalým pobytom v obci Štrba. Už je tu však zvykom, že voličov majú oveľa viac a štatistiky im dvíhajú občania s voličským preukazom.

Štrbské Pleso 10. marca (TASR) – Prenosná volebná urna zo Štrbského Plesa dnes umožnila turistom, lyžiarom i zamestnancom chaty odvoliť aj v nadmorskej výške 1840 metrov na Chate pod Soliskom. Možnosť voliť v krásnom počasí a v prostredí hôr využilo okolo 20 ľudí.

"Je to úplne super, pretože my sme stále hore, nemali sme možnosť si odvoliť, keď je tu takáto možnosť, využili sme to veľmi radi. Vybavili sme si voličský preukaz a voliť v takejto nadmorskej výške, prečo nie," konštatoval chatár z Chaty pod Soliskom Ján Husár. Okrem zamestnancov chaty využili možnosť odvoliť si v prostredí pod vrcholom Solisko aj lyžiari, ktorí trávia víkend na svahu.

"Nepočítali sme s tým, ale sme milo prekvapení, veľmi oceňujeme, že členovia volebnej komisie prišli sem hore, keby mohli, tak im aj kalíšťok s niečím dobrým kúpime, ale asi nemôžu. Spojili sme príjemné s užitočným a hneď ako sme vhodili volebný lístok do urny, ideme lyžovať," uviedol Ľuboš Tůma zo Žiliny, ktorý prišiel voliť tiež so svojou partnerkou.

Možnosť voliť v takejto nadmorskej výške využili aj dve lyžiarky z Prešova. "Prišli sme spojiť užitočné s príjemným, vybavili sme si voličské preukazy, veľmi si to vážime, že sme mali tú možnosť tu odvoliť, ďakujeme obci Štrba, že nám to umožnila. Privítali by sme, keby tu bola táto možnosť každé volebné obdobie," konštatovali obe zhodne.

Na snímke volia turistky z Prešova, dole sedia členovia volebnej komisie z obce Štrba vľavo Gerhard Řeháček a vpravo Kristína Vincová.
Foto: TASR/Milan Kapusta


Tu bude player


Na Štrbskom Plese má právo odvoliť 83 občanov s trvalým pobytom v obci Štrba. Už je tu však zvykom, že voličov majú oveľa viac a štatistiky im dvíhajú občania s voličským preukazom. Jedným z nich je aj bežkár Viktor Volák rodák z Popradu, ktorý momentálne žije v Bratislave. Členov volebnej komisie aj s prenosnou volebnou urnou stretol na bežkárskej trati a požiadal ich, či si nemôže odvoliť priamo tam. "Aj keď sa nadáva, že mladí si nevedia nájsť čas na občianske povinnosti a na šport, tak vidíte, že sa to dá aj spolu," zdôraznil.