Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 10. december 2023Meniny má Radúz
< sekcia Regióny

Volebné miestnosti v Záhorskej Bystrici sa zaplnili hneď po otvorení

Na snímke voliči vo volebnej miestnosti v bratislavskej Záhorskej Bystrici počas predčasných parlamentných volieb na Slovensku v sobotu 30. septembra 2023. Foto: TASR - Erik Mader

Záujem o zmenu pomerov po voľbách deklaroval aj mladý pár, ktorý bol o svojej voľbe rozhodnutý už dávnejšie.

Bratislava 30. septembra (TASR) - O 7.00 h sa začalo hlasovanie v sobotňajších parlamentných voľbách aj v bratislavskej Záhorskej Bystrici. V mestskej časti, pravidelne dosahujúcu vysokú volebnú účasť v rámci hlavného mesta, hlasujú v piatich volebných okrskoch.

Voliči začali prúdiť do volebných miestností hneď po otvorení. Jeden z prvých sa pre TASR priznal, že sa pri hlasovaní rozhodoval až na poslednú chvíľu. Na otázku, k čomu by mal prispieť jeho hlas skonštatoval, že by to malo byť ku "konečne normálnemu Slovensku".

Záujem o zmenu pomerov po voľbách deklaroval aj mladý pár, ktorý bol o svojej voľbe rozhodnutý už dávnejšie. "Chceli by sme, aby bolo Slovensko stabilnou krajinou a nebolo to hore-dole, tak ako to bolo posledné obdobie. Verím, že k tomu naše hlasy prispejú," uviedli.

Sobotňajšie voľby sú v ére samostatného Slovenska deviatymi voľbami do Národnej rady SR. Hlasovať v nich môže 4,3 milióna voličov. Volebné miestnosti sú otvorené do 22.00 h.