< sekcia Regióny

Vráble zatvorili všetky detské ihriská, nedokážu realizovať opatrenia

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Dano Veselský

Žiadna väčšia obec či mesto nedokáže zabrániť rodičom a deťom, aby využívali detské ihriská, keďže väčšina nie je oplotená a uzamykateľná.

Vráble 1. júla (TASR) – Mesto Vráble od začiatku júla opäť zatvára všetky detské ihriská. Dôvodom sú opatrenia Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, ktorých dlhodobé dodržiavanie je podľa vedenia mesta z personálneho, technického a finančného hľadiska nerealizovateľné. „Žiadna väčšia obec či mesto nedokáže zabrániť rodičom a deťom, aby využívali detské ihriská, keďže väčšina nie je oplotená a uzamykateľná. Návšteva detského ihriska sa uskutočňuje na vlastnú zodpovednosť rodičov, ktorí sú povinní dodržiavať aktuálne opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR,“ upozorňuje radnica.

ÚVZ SR vydal k znovuotvoreniu detských ihrísk v exteriéri usmernenie, podľa ktorého prevádzkovateľ každodenne pred otvorením priestor uprace, piesok prehrabe, očistí a vydezinfikuje dotykové plochy jednotlivých herných zostáv, a raz za týždeň pieskovisko preleje pitnou vodou alebo vodou zodpovedajúcou požiadavkám na kvalitu vody na kúpanie. Mesto Vráble na základe neho otvorilo 18. mája tri detské ihriská.