< sekcia Regióny

Materská škola vo Vranove nad Topľou bude uzavretá

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Dôvodom je výskyt nového koronavírusu.

Vranov nad Topľou 22. októbra (TASR) – Prevádzku materskej školy na Sídlisku 1. mája 68 vo Vranove nad Topľou od piatka 23. októbra prerušia. Dôvodom je zamestnanec pozitívne testovaný na nový koronavírus. Informovala o tom samospráva na svojej internetovej stránke.

O prerušení prevádzky rozhodol regionálny úrad verejného zdravotníctva. „Obnovenie prevádzky materskej školy je naplánované na utorok 3. novembra,“ doplnilo mesto.

Ako pre TASR uviedla hovorkyňa mestského úradu Eva Fedorňáková, aktuálne je vo Vranove nad Topľou zatvorená aj základná škola na Bernolákovej ulici. Naopak, v stredu 21. októbra sa po uzatvorení opäť spustila prevádzka materskej školy na Kukučínovej ulici.

Vo štvrtok podvečer mesto informovalo, že od piatka sa dištančne budú vzdelávať aj žiaci základnej školy Lúčna. "Riaditeľka prerušuje štandardný výchovno-vzdelávací proces od 23. októbra do 29. októbra a prechádza na dištančné vzdelávanie z organizačných dôvodov súvisiacich s prevenciou šírenia ochorenia COVID-19 a z dôvodu potvrdeného prípadu ochorenia COVID-19," uviedla samospráva. Riaditeľka školy Blažena Matisová pripomenula, že v prevádzke nebude ani školská jedáleň a vstup do budovy školy bude počas jej uzavretia zakázaný.