Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Regióny

Výstava na Agrokomplexe v Nitre predstaví výsledky práce chovateľov

Ilustračné foto. Foto: TASR - Milan Kapusta

Ako uviedli organizátori, chovatelia králikov, hydiny, holubov a ďalších zvierat sa na neverejnej súťažnej časti výstavy stretli už v dňoch 22. až 24. novembra.

Nitra 25. novembra (TASR) - Návštevníci nitrianskeho výstaviska Agrokomplex si počas víkendu (25. - 26. 11.) môžu pozrieť výsledky práce slovenských i zahraničných chovateľov zvierat. V poradí 25. ročník Celoštátnej výstavy zvierat a štvrtý ročník Medzinárodnej výstavy zvierat Vyšehradskej štvorky organizuje Slovenský zväz chovateľov.

Ako uviedli organizátori, chovatelia králikov, hydiny, holubov a ďalších zvierat sa na neverejnej súťažnej časti výstavy stretli už v dňoch 22. až 24. novembra. "Okrem posudzovania zvierat a ich hodnotenia bol súčasťou programu aj Deň otvorených dverí pre žiakov základných a stredných škôl a pozvaných hostí," pripomenuli organizátori.

Program pre verejnosť sa začal v sobotu ráno. Návštevníci výstaviska sa môžu zúčastniť na odovzdávaní ocenení najlepším chovateľom i na verejnom posudzovaní hydiny, holubov a králikov. "Súčasťou programu je, samozrejme, aj prehliadka samotnej výstavy a zvierat," doplnili organizátori.