Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 26. február 2024Meniny má Viktor
< sekcia Regióny

Výstavba Futbal Tatran Arény by mala byť ukončená v roku 2022

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Marko Erd

Nový štadión s kapacitou 6500 divákov, zaradený do tretej kategórie štadiónov UEFA, bude mať dizajnovo unikátnu hlavnú tribúnu štadióna, ktorá bude jedinečná svojím architektonickým prevedením.

Prešov 14. apríla (TASR) – Výstavba Futbal Tatran Arény (FTA) v meste Prešov by mala byť ukončená v roku 2022. Od začiatku stavebných prác delí zhotoviteľa len rozhodnutie Protimonopolného úradu (PMÚ) SR. Vyplýva to z informácií, ktoré v stredu zazneli na brífingu v priestoroch Úradu Prešovského samosprávneho kraja (PSK).

"Dnešný deň je signál, že sa blížime k záveru všetkých tých dlhých rokov očakávania, čo bude s výstavbou štadióna. Posledný krok, ktorý nás delí od odovzdania staveniska, je stanovisko PMÚ," uviedla primátorka mesta Andrea Turčanová s tým, že šetrenie úradu sa týka mimoriadnej štátnej pomoci v súvislosti so spoločnosťou Futbal Tatran Aréna, s. r. o., ktorú s cieľom výstavby futbalového štadióna založilo krajské mesto spolu s PSK. "Myslím si, že reálne by sme mohli pred letom začať stavať, po súhlase PMÚ," povedal konateľ spoločnosti Rastislav Mochnacký, podľa ktorého plánovaná stavba nemá "v dejinách mesta ani regiónu obdoby". Ako Turčanová doplnila, prešovská samospráva očakáva kolaudáciu stavby do konca roka 2022. Podľa zmluvy o dielo, ktorú víťazný uchádzač o jeho realizáciu podpísal 31. marca, má byť stavba hotová do 18 mesiacov.

"Verím, že bude pýchou celého PSK toto dielo futbalového štadióna, nielen samotného krajského mesta," vyjadril sa predseda PSK Milan Majerský s tým, že stredajšie koordinačné stretnutie zástupcov mestskej a krajskej samosprávy s prezidentom Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Jánom Kováčikom je napĺňaním "veľkej vízie".

Posun v projekte uvítal aj Kováčik. "Je nesmierne dôležité, aby tretie najväčšie mesto na Slovensku malo dôstojný štadión," povedal s tým, že SFZ pre účely naplnenia svojho prísľubu prispieť na výstavbu FTA predĺži platnosť zmluvy o poskytnutí dotácie na obdobie do konca roka 2022.

Nový štadión s kapacitou 6500 divákov, zaradený do tretej kategórie štadiónov UEFA, bude mať dizajnovo unikátnu hlavnú tribúnu štadióna, ktorá bude jedinečná svojím architektonickým prevedením. Investičné náklady na jeho výstavbu predstavujú sumu viac ako 7,2 milióna eur. Rovnakou sumou ako PSK financuje výstavbu FTA aj mesto Prešov. SFZ podporil projekt dotáciou vo výške 2,4 milióna eur.