Quantcast
< sekcia Regióny

Výstavba Starého mosta môže stáť Bratislavu nútenú správu mesta

Lodnú dopravu na Dunaji v Bratislave presmerovali od pondelka 16. februára 2015 do druhej dráhy. V rieke sa totiž začali pripravovať umelý ostrov na stavbu nového piliera Starého mosta. Obidva staré už stavebníci zbúrali. Nahradí ich nový pilier, ktorý bude vyšší a umožní plavbu lodí z väčšou výškou. Pôvodný Starý most bol jediný na strednom toku Dunaja, ktorý nespĺňal svojou výškou technické parametre plavby. Na snímke rekonštrukčné práce na pôvodnom pilieri pri Petržalskom brehu Dunaja. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Meškanie by znamenalo, že by most musela zaplatiť Bratislava, čo by ju dostalo do nútenej správy a kontrolu nad ním by získal správca menovaný ministerstvom financií.

Bratislava 22. apríla (TASR) - Hrozí mestu Bratislava nútená správa, ak sa do konca roka nepostaví Starý most?, pýta sa DENNÍK N na strane päť v článku "Starý most môže vyjsť mesto draho". Niektorí mestskí poslanci si myslia, že to tak môže byť.

Meškanie by znamenalo, že by most musela zaplatiť Bratislava, čo by ju dostalo do nútenej správy a kontrolu nad ním by získal správca menovaný ministerstvom financií. Odborník na eurofondy Ján Rudolf si myslí, že riziku sa dá predísť, pretože veľké projekty z eurofondov je možné fázovať. Štát by sa však musel na tom dohodnúť s Bruselom.