< sekcia Regióny

Muž bodol do chrbta 17-ročné dievča, zasahovali leteckí záchranári

Snímka zo zásahu leteckých záchranárov pri 17-ročnom dievčati z Trenčína, 17. septembra 2021. Foto: Facebook Air - Transport Europe, letecká záchranná služba

Iba 17-ročné dievča museli záchranári transportovať z Fakultnej nemocnice v Trenčíne do Univerzitnej nemocnice Bratislava - Ružinov.

Trenčín 18. septembra (TASR) - Bodné poranenie hrudníka utrpelo v piatok (17. 9.) v neskorých nočných hodinách v Trenčíne 17-ročné dievča. Mladej žene pomáhali leteckí záchranári. Informovala o tom v sobotu na sociálnej sieti Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS) Air - Transport Europe.

"Po stabilizovaní základných životných funkcií dievča z Fakultnej nemocnice v Trenčíne letecky previezli do vyššieho zdravotníckeho zariadenia - Univerzitnej nemocnice Bratislava - Ružinov," uviedli leteckí záchranári.

Prijatie pacientky potvrdila aj Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB). "Môžeme potvrdiť, že Univerzitná nemocnica Bratislava prijala spomínanú pacientku. Vzhľadom na to, že ide o maloletú osobu, nebudeme poskytovať bližšie informácie k jej zdravotnému stavu," uviedla pre TASR hovorkyňa UNB Eva Kliská.Udalosťou, ku ktorej došlo na Električnej ulici, sa už zaoberá polícia. "Na chodníku z doposiaľ neznámeho dôvodu páchateľ bodol do chrbta 17-ročné dievča. Podozrivého muža policajti obmedzili na osobnej slobode a vykonávajú potrebné procesné úkony," ozrejmila trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zločinu ublíženia na zdraví.