Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 2. apríl 2023Meniny má Zita
< sekcia Regióny

Webová stránka piešťanskej radnice má farbu ako Kolonádový most

Na archívnej snímke zrekonštruovaný Kolonádový most v Piešťanoch. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Hlavnou myšlienkou pri redizajne webovej stránky bolo podľa Ričányho jej sprehľadnenie a prispôsobenie moderným trendom.

Piešťany 5. januára (TASR) – Tyrkysovú farbu, ktorá dopĺňa pôvodnú modrú, zvolilo mesto Piešťany pre svoju novú webovú stránku. Uviedlo ju na začiatku tohto roka a tyrkysový odtieň zvolilo s odvolaním sa na známy Kolonádový most. Použil ho architekt Emil Belluš na jeho zábradlie a kovové časti, pôvodný historický náter objavili reštaurátori iba prednedávnom počas obnovy tejto funkcionalistickej dominanty kúpeľného mesta.

"Je to farba nezvyčajná, ale pre Piešťany príznačná," uviedol Matej Ričány z referátu komunikácie na radnici. Pomocou nej možno otestovať zobrazenie farieb na obrazovkách zariadení. "Na niektorých sa zobrazí ako sýto tyrkysová, pri iných bude mdlejšia," doplnil.

Hlavnou myšlienkou pri redizajne webovej stránky bolo podľa Ričányho jej sprehľadnenie a prispôsobenie moderným trendom. Webstránka je responzívna, vie sa prispôsobiť veľkosti prehliadača tak, aby jednotlivé prvky boli dobre viditeľné a použiteľné na každom zariadení. Súčasťou novej webstránky je upravené menu, univerzálny prekladač textu, zobrazenie pre seniorov, mestský informačný spravodajca Radnica informuje, kalendár všetkých podujatí či nové dlaždice s desiatimi rýchlymi odkazmi.

Podobne ako na predošlej verzii aj na tejto stránke sa po rozkliknutí zobrazí fotogaléria, informácie o odstávkach a rozkopávkach, odkaz na mobilnú aplikáciu V obraze, portál Odkaz pre starostu alebo preklik na mestské organizácie a partnerské mestá.